Kto się smaży na plaży?

Każdy kto ma takie wakacyjne plany powinien najpierw przeczytać ABC bezpiecznego opalania. Bo spalić się, nabawić się oparzeń i schodzącej skóry nie jest trudno. Prawdziwą sztuką jest, aby z wakacji przywieść piękną i przede wszystkim zdrową opaleniznę. Dlatego też zanim będziemy się smażyć na plaży powinniśmy wiedzieć, jak to robić, żeby sobie nie zrobić krzywdy.

Podstawową zasadą, jaką zawiera ABC bezpiecznego opalania jest to, że obowiązuje absolutny zakaz wyruszania na plażę bez kremu z filtrem. No niestety. Wielu z nas chciałoby pójść na skróty i opalić się już pierwszego dnia, a wiadomo, że smarując się takim kremem blokujemy działanie promieni słonecznych i nie nabieramy tak szybko opalenizny. Ale niestety tylko w ten sposób możemy opalać się zdrowo. Warto więc pierwszego dnia, kiedy nasza skóra jeszcze się ze słońcem nie oswoiła posmarować się kremem, który ma wysoki filtr, a później ewentualnie stosować filtr o niższej cyfrze, żeby jednak trochę tego słońca do siebie dopuścić. Ale musimy robić to stopniowo i rozważnie, żeby nie nabawić się oparzeń słonecznych.

Kolejną ważną rzeczą jest to, aby pamiętać o tym, że nawet posmarowani nie powinniśmy przebywać na słońcu cały dzień. Lepiej pominąć te godziny, w których słońce jest najbardziej intensywne, czyli okolice południa.

Rutinoscorbin 25mg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *