content top

Bezpiecznie na plaży.

Bezpiecznie na plaży.

Każdy z nas czeka na wakacje i na swój zaplanowany urlop. Tylko wtedy mamy nadzieję na to, że zażyjemy odrobinę promieni słonecznych, które sprawią, że oprócz pięknych wspomnień z wakacji zostanie nam jeszcze efektowna opalenizna. Jednak jej zdobywanie to bardzo skomplikowany proces, który wymaga odpowiedniego przygotowania. Dlatego zanim wyruszymy na podbój nadmorskich kurortów (nieważne czy w Polsce, czy zagranicą) powinniśmy zapoznać się z ABC bezpiecznego opalania i wiedzieć co powinniśmy na plaży robić, a czego nam nie wolno.

Musimy pamiętać, że słońce choć tak przez nas wytęsknione i lubiane jest także bardzo niebezpieczne i niestety powoduje wiele skórnych chorób. Także te najbardziej niebezpieczne, jak różne odmiany raka skóry. Aby się więc przed tym uchronić warto mieć w małym palcu ABC bezpiecznego opalania. Przede wszystkim więc powinniśmy pamiętać o używaniu kremów z filtrem. Bez tego nie powinniśmy nawet się ruszać z domu. Powinna to być pierwsza rzecz, którą spakujemy przed wyruszeniem na wakacje. Ważne jest także żeby chronić przed słońcem głowę i zakładać kapelusz czy chustkę, bowiem nadmiar słońca może spowodować także udar. No i bezpieczniej jest nie przebywać jednak całego dnia na słońcu, a przynajmniej pomijać te godziny, w których słońce jest najbardziej intensywne.

Czytaj dalej

Dziecko na plaży

Dziecko na plaży

Zagrożenia, które mogą się pojawić, gdy jedziemy z dzieckiem nad morze lub jezioro to nie tylko to, co jest związane z bliskością wody. Okazuje się, że owszem trzeba dziecka pilnować, nie spuszczać go z oczu, bo może utonąć, ale także trzeba pamiętać o czymś takim, jak ABC bezpiecznego opalania. Nie tylko woda jest dla malucha bardzo niebezpieczna, ale i słońce. Dzieci mają delikatną skórę, która jest bardzo narażona na negatywne działanie promieni słonecznych. Dlatego też powinniśmy być dobrze przygotowani, gdy wyjeżdżamy na wakacje z maleństwem.

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że dziecko nie może przebywać na plaży zbyt długo. Dorośli mogą wytrzymać kilka, a czasem nawet kilkanaście godzin plażowania, niestety dziecko nie powinno tak długo na plaży przebywać. O wiele bezpieczniej jest wziąć malucha na dwie, trzy godziny na słońce. Zwłaszcza, gdy są to jego pierwsze tego typu wakacje. Kolejną ważną kwestią, którą uwzględnia ABC bezpiecznego opalania, jest to, aby dziecko zawsze miało coś na głowie: kapelusz, czapeczkę, chustkę. No i kolejna ważna – jeśli nie najważniejsza – kwestia. Maluch musi być przez rodziców starannie posmarowany kremem do opalania. Musi to być dobry jakościowo krem, z wysokim filtrem, żeby dziecko było dobrze chronione.

Czytaj dalej

Kto się smaży na plaży?

Kto się smaży na plaży?

Każdy kto ma takie wakacyjne plany powinien najpierw przeczytać ABC bezpiecznego opalania. Bo spalić się, nabawić się oparzeń i schodzącej skóry nie jest trudno. Prawdziwą sztuką jest, aby z wakacji przywieść piękną i przede wszystkim zdrową opaleniznę. Dlatego też zanim będziemy się smażyć na plaży powinniśmy wiedzieć, jak to robić, żeby sobie nie zrobić krzywdy.

Podstawową zasadą, jaką zawiera ABC bezpiecznego opalania jest to, że obowiązuje absolutny zakaz wyruszania na plażę bez kremu z filtrem. No niestety. Wielu z nas chciałoby pójść na skróty i opalić się już pierwszego dnia, a wiadomo, że smarując się takim kremem blokujemy działanie promieni słonecznych i nie nabieramy tak szybko opalenizny. Ale niestety tylko w ten sposób możemy opalać się zdrowo. Warto więc pierwszego dnia, kiedy nasza skóra jeszcze się ze słońcem nie oswoiła posmarować się kremem, który ma wysoki filtr, a później ewentualnie stosować filtr o niższej cyfrze, żeby jednak trochę tego słońca do siebie dopuścić. Ale musimy robić to stopniowo i rozważnie, żeby nie nabawić się oparzeń słonecznych.

Kolejną ważną rzeczą jest to, aby pamiętać o tym, że nawet posmarowani nie powinniśmy przebywać na słońcu cały dzień. Lepiej pominąć te godziny, w których słońce jest najbardziej intensywne, czyli okolice południa.

Czytaj dalej

1. Jak opalać się bezpiecznie?

1. Jak opalać się bezpiecznie?

Sezon plażowy w pełni. Każdy chce więc być jak najbardziej opalony, żeby móc po powrocie z wakacji pochwalić się w pracy swoją piękną opalenizną. Niestety może się okazać, że zbyt długie przebywanie na słońcu skończy się dla nas źle. Więc lepiej – zanim wyjedziemy na wakacje, gdzie zamierzamy plażować do woli – przeczytać coś takiego, jak ABC bezpiecznego opalania. Dzięki różnego rodzaju poradom będziemy wiedzieli jak się zachowywać na plaży, aby uniknąć niebezpieczeństw, jakie niesie słońce.

Przede wszystkim ABC bezpiecznego opalania to wskazówki, które dotyczą tego, jak najlepiej chronić swoją skórę przed słońcem. Musimy pamiętać, że powinniśmy zawsze się smarować przed wyjściem na plażę. Chodzi oczywiście o smarowanie skóry kremem z filtrem. Tylko takie emulsje i kremy sprawiają, że jesteśmy bezpieczni i nie narażamy się na negatywne działanie promieni słonecznych. Oczywiście są różnego rodzaju kremy z filtrem i to, jakich powinniśmy używać zależy od tego, jaką karnację mamy. Osoby o ciemnej skórze nie muszą używać bardzo dużych filtrów. Osoby o karnacji jaśniejszej powinny smarować się kremami o jak największym filtrze, bowiem to one są najbardziej narażone na negatywne działanie słońca. Kiedy jesteśmy odpowiednio posmarowani, jesteśmy bezpieczni i możemy iść na plażę.

Czytaj dalej

Zanim wyruszysz na plażę

Zanim wyruszysz na plażę

Każda z nas chce być plażową królową. Pięknie się opalić i po wakacjach utrzymać jeszcze swoją naturalną opaleniznę jakiś czas. Niestety okazuje się, że to wcale nie jest takie proste, a przed wyjściem na plażę trzeba się naprawdę dobrze przygotować. Dlatego doskonałym rozwiązaniem jest zapoznanie się z czymś takim, jak ABC bezpiecznego opalania, aby uniknąć wszelkich możliwych błędów i wrócić z wakacji w dobrym zdrowiu.

Bo co z tego, że będziemy spędzać godziny na plaży, a jedyne co nam zostanie z tego to oparzenia i schodząca skóra. Każdy, kto przynajmniej raz coś takiego przeżył doskonale wie o czym mowa. Takie rzeczy zdarzają się naprawdę bardzo często, więc ABC bezpiecznego opalania jest niezbędne do tego, aby opalać się mądrze. Musimy pamiętać o wielu rzeczach. Przede wszystkim o tym, że jeśli mamy wrażliwą, jasną skórę nie powinniśmy przebywać na słońcu w okolicach południa, czyli wtedy, kiedy słońce jest najbardziej intensywne. To może nam bardzo zaszkodzić. Kolejną ważną rzeczą jest to, aby pamiętać o smarowaniu ciała kremem z filtrem. To jedyny sposób, aby zabezpieczyć się przed negatywnym działaniem promieni słonecznych. Dzięki takiemu zabezpieczeniu możemy spokojnie się opalać, nie martwiąc się oparzeniami, bliznami ani schodzącą skórą. Pamiętajmy oczywiście o tym, żeby smarować także twarz.

Czytaj dalej

Jak chronić się przed słońcem?

Jak chronić się przed słońcem?

Wielkimi krokami zbliża się lato, a jeśli lato to i słońce. W Polsce bywa, że jest go, jak na lekarstwo, ale zdarzają się przecież słoneczne, upalne dni, a poza tym ludzie radzą sobie teraz na różne sposoby i wielu z nas wyjeżdża na wakacje do ciepłych krajów. A tam słońca jest bardzo dużo. Co za tym idzie, jest ono niebezpieczne. Zwłaszcza dla tych, którzy mają jasną skórę lub wrażliwą skórę.

polecamy ambirix ze względu na jakie siłę działania Czytaj dalej
content top